Media

Leszek Miller kieruje pozew sądowy przeciwko „Faktowi”

psav zdjęcie główneLeszek Miller jr. zmarł 27 sierpnia. Prokurator Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie poinformował wówczas PAP, że wstępne ustalenia wskazują na to, że syn b. premiera popełnił samobójstwo. W sobotę 1 września w Żyrardowie odbył się jego pogrzeb.
W sobotnim wydaniu „Faktu” ukazał się artykuł zatytułowany „Ojciec wybrał politykę, a syn sznur”. W artykule podkreślono, że „depresja, problem z alkoholem i rozpad małżeństwa zabiło jedynego syna Leszka Millera”. Publikacja ta spotkała się z falą krytyki w mediach.
Red. naczelny „Faktu” Robert Feluś w oświadczeniu zamieszczonym w sobotę na Twitterze przeprosił b. premiera, jego rodzinę i czytelników „za treść i formę publikacji”. „Wykazaliśmy się brakiem szacunku, przekraczając granicę dobrego smaku i zasad, które powinny przyświecać zawodowi dziennikarza. To nie powinno się było wydarzyć” – napisał.
W poniedziałek do publikacji odniósł się były premier. „W związku z rażącym naruszeniem przez dziennik +Fakt+ dóbr osobistych moich i mojej najbliższej rodziny kieruję pozew sądowy przeciwko wydawcy i red. naczelnemu” – poinformował Leszek Miller na Twitterze.
Leszek Miller junior miał 48 lat. Był absolwentem warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej. Po ukończeniu studiów zajął się prowadzeniem interesów, współpracował m.in. z rajdowcem Sobiesławem Zasadą; pracował także w spółkach skarbu państwa.