Media

Jak co dzień włączam Polskie…

Jak co dzień włączam Polskie Radio 24 – niegdyś moje ulubione – i za każdym razem doznaję coraz większego szoku. Jeszcze niedawno w tym radiu istniał przyzwoity pluralizm i obiektywizm na całkiem wysokim poziomie, nawet w dobie „Dobrej zmiany”. Od jakiegoś czasu w „Debatach Poranka” zamiast ekspertów pojawiają się starannie wyselekcjonowani pracownicy prawicowych mediów (w życiu bym ich nie nazwał dziennikarzami) pokroju Marka Króla, czy Michała Rachonia, a w miarę bezstronni prowadzący zastąpieni zostali błaznami pokroju Grzegorza Jankowskiego, czy psychoprawicową mitomanką Dorotą Kanią (polecam wpis o niej na wiki: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dorota_Kania ).

Moderatorzy „dyskusji” skrzętnie dbają o jej o pluralizm zapraszając niemal wyłącznie pracowników takich periodyków jak Sieci, wSieci, Sieci Prawdy, Gazeta Polska, Telewizja Republika, Nasz Dziennik czy Do Rzeczy. Czasem dla beki biorą też kogoś od „liberałów”, ale tylko po to aby go zagłuszyć, lub ośmieszyć.

Strasznie ubolewam nad tym, że nawet w radiu publicznym język debaty zostaje sprowadzony do poziomu dyskusji Januszy i Władków na urodzinach u cioci Krysi. Niczym niezwykłym ostatnio stało się nazywanie przedstawicieli opozycji (nawet nie tej parlamentarnej, ale ogólnie ludzi o innych poglądach) debilami, idiotami, robactwem przez Marka Króla (dosłownie!!). Wystarczy posłuchać jego cotygodniowych felietonów: https://www.polskieradio.pl/130/5825 , a takich oszołomów sprowadzają do radia coraz więcej.

Teksty takie jak „Timermans – debil, Juncker -kretyn”, propaganda w stylu „Polski rząd jest najlepszym rządem w Europie od czasu 2 wojny światowej”, czy robienie z nas oblężonej twierdzy to codzienność w moim byłym ulubionym radiu :((

Ehh… Wyszedł mi przydługi post, a chciałem tylko nieco się wyżalić i zapytać czy znacie jakieś inne radia informacyjne (bez muzyki), które trzymają poziom i choćby w najmniejszym stopniu bezstronność. Może być dab+ lub internetowe.
TOK FM odrzucam, bo tam propaganda jest w drugą stronę.

#polskieradio #bekazpisu #tysiacurojenniezaleznychmediow #media #radio #informacje #polityka #bekazprawakow #tvpis #pytanie #4konserwy #neuropa