Media

Fragment felietonu Adama…

Fragment felietonu Adama Zadwornego „Jak Radio Szczecin i TVP Szczecin zaszczuwają 90-latka, który zakłócił ich narrację o Grodzkim”:

Czy każdy człowiek, który w czasach PRL pracował dla systemu, jest dla mediów „dobrej zmiany” niewiarygodny?

Były oficer SB Piotr Wroński, który uwiarygadnia zamachowe teorie „dobrej zmiany” jest wiarygodny (regularnie występuje w TVP czy Telewizji Republika).

Dla IPN wiarygodni są byli funkcjonariusze SB, którzy występują w sprawach lustracyjnych (to ich zeznania są rozstrzygające w sądowych sprawach o kłamstwo lustracyjne).

Jest też Stanisław Piotrowicz, komunistyczny prokurator, który w stanie wojennym oskarżał za posiadanie antyrządowych ulotek, dostał od PiS posadę w Trybunale Konstytucyjnym.

Albo, szukając bliżej Szczecina, poseł PiS Michał Jach: kiedy Ludowe Wojsko Polskie przy pomocy czołgów robiło porządek z „Solidarnością”, on dostawał medale za wzorową służbę w komunistycznej armii (za czasów PiS został szefem komisji obrony narodowej w Sejmie).

W szczecińskim PiS karierę zrobił człowiek, o którym wszyscy wiedzą, że został prawomocnie uznany przez sąd za kłamcę lustracyjnego. Według IPN donosił komunistycznym służbom wojskowym rozpracowującym Ruch Wolność i Pokój, ale jego obecnym partyjnym kolegom to nie przeszkadza.

Słyszeliście o nim w mediach „publicznych”? Nie, bo one grzebią w życiorysach ludzi tylko wtedy, jeśli są oni dla władzy niewygodni.

https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,25575042,jak-radio-szczecin-i-tvp-szczecin-zaszczuwaja-90-latka-ktory.html#s=BoxWyboImg3

#polska #polityka #bekazpisu #bekazkatoli #propaganda #media #tvpis #dojnazmiana #neuropa #4konserwy